Sposoby na urodę

urod-img-305.jpg

Rozstępy to częsty problem, z którym borykają się głównie kobiety po porodzie a te osoby, które są problemy z utrzymaniem stałej masy ciała. Szybkie przybieranie na wadze, a następnie szybkie zrzucanie zbędnych kilogramów, sprzyja rozciąganiu się skóry i pękaniu włókien kolagenowych. Efekt? Na skórze pojawiają się charakterystyczne pasemka, zwane rozstępami. Co możemy zrobić, aby zmniejszyć ich widoczność?

Rozstępy można zwalczać na wiele sposobów. Jeśli chcemy się z nimi rozprawić za pomocą profesjonalnych zabiegów, możemy postawić na te, w jakich główną rolę odgrywa laser. Inne zabiegi kosmetyczne, pomocne w leczeniu rozstępów, to mezoterapia i mikrodermabrazja. Dobre rezultaty przynoszą też peelingi chemiczne, dzięki którym widoczność rozstępów zmniejsza się nawet o 70%.


Inne z tego tematu: https://wle.pisz.pl/tonik-do-twarzy-hebe


Na rozstępy można stosować też odpowiednie kosmetyki. Dobre efekty przynosi kuracja, w jakiej ważne miejsce zajmują balsamy i kremy z pobudzającym krążenie aloesem. W kosmetykach przeznaczonych do walki z rozstępami bardzo ważne miejsce zajmują też algi, dzięki którym włókna tworzące naszą skórę stają się mocniejsze, a proces ich regeneracji przebiega szybciej i sprawniej. Pomocna będzie także lekka dieta oraz regularna aktywność fizyczna, bez której spełnienie marzeń o jędrnej skórze jest nieco trudne.